Informace k tramvajové trati

 

29. ledna 2021 (pá)

Aktuality

název článku:
perex:

Od poslední aktualizace vývoje při kontrolním dni během letních prázdnin se na stavbě tramvajové trati na Nové Sady hodně změnilo. Po stavební stránce je už trať téměř ve finále. 


perex:

Významné pokroky se odehrávají na stavbě tramvajové trati na Nové Sady. Většina ze zhruba 2250 metrů kolejí je již položena a část trati je již zcela hotová, uložená ve štěrkovém a betonovém loži s asfaltovým povrchem či zelenými rozchodníky. Ulici Zikovu od křižovatky u Penny Marketu až po kotelnu a Werichovu ulici čeká za dva týdny kolaudace. První tramvaje, nejdříve bez cestujících, vyjedou na trať na konci října.


perex:

Po dokončení prací a otevření křižovatky ulic Schweitzerova a Zikova se všechny stavební činnosti přesunuly do přední poloviny Zikovy ulice. V prostoru před cukrárnou se otevírá provizorní průchod staveništěm.


perex:

Ve dvou úsecích nezávisle na sobě probíhá v posledních měsících stavba tramvajové trati na Nové Sady. Jeden úsek je před supermarketem Albert, druhý na opačném konci Zikovy ulice na křižovatce se Schweitzerovou ulicí. V obou se bude měnit provoz.


perex:

V uplynulém období se výstavba soustředila na výstavbu nové tramvajové trati a komunikací. Na začátku ulice Zikova, před supermarketem Penny, proběhlo armování a betonáž prvního úseku pevné jízdní dráhy v délce přibližně padesáti metrů. Brzy bude provedeno totéž i u druhé křižovatky vedle Billy.


perex:

Rychlé změny provázejí v těchto týdnech stavbu tramvajové trati na Nové Sady. Za pár týdnů se například otevře jedno nové náhradní parkoviště a současné parkoviště u prodejny Albert bude naopak kvůli postupu stavby dočasně uzavřeno. Křižovatka u Billy by měla být na konci května opět zprovozněna.


perex:

Z důvodu aktuální rozsáhlé stavební činnosti byla zhotovitelská firma nucena uzavřít nyní veškeré pěší trasy procházející stavbou na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova. Důvodem je zajištění bezpečnosti na stavbě.


perex:

Koleje, zastávky, chodníky a další. Harmonogram práce na příštích šest měsíců představila společnost, která staví pokračování tramvajové trati na Nové Sady. Zhotovitelská společnost OHLA ŽS i nyní počítá s tím, že přes některé dílčí těžkosti a složitou situaci na trhu stavebnin dodrží harmonogram a stavba skončí letos v říjnu.


perex:

Od pondělí 10. ledna bude v rámci výstavby tramvajové trati na Nové Sady uzavřena křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova pro veškerý provoz mimo vozidel stavby. Tuto důležitou křižovatku uprostřed sídliště totiž čeká celková přestavba. Uzavírka má trvat do 15. května 2022.


název článku:
perex:

Od pondělí 10. 1. 2022 bude z důvodu pokračujících prací při výstavbě II. etapy tramvajové trati na Nové Sady uzavřena pro veškerý provoz část ulice Schweitzerova včetně křižovatky s ulicí Zikova. Uzavírka komunikace ovlivní provoz autobusových linek č. 10, 16, 17, 28, 29, 50 a 51, které budou provozovány dle výlukových jízdních řádů uveřejněných na zastávkových označnících a na stránkách www.dpmo.cz.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 8}      další »