Informace k tramvajové trati

 

29. ledna 2021 (pá)

Aktuality

perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje a s tím se také posunují lokality, kde aktuální stavební práce probíhají. Kvůli tomu se opět dočasně změní dopravní režim. U supermarketu Albert vznikne také nové provizorní parkoviště pro zdejší rezidenty.


perex:

Viditelné pokroky dělá stavba tramvajové trati na Nové Sady. V Rooseveltově ulici, kde stavba navazuje na dočasnou konečnou tramvajové trati, jsou už položené koleje, nová křižovatka a sloupy trolejového vedení. Mění se i okolí stavby.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje v rychlém tempu dál. Za poslední dva týdny stavební firma dokončila část prací na začátku prodloužení trati u zastávky Trnkova a také naplno rozjela stavební aktivity v ulici Schweitzerova. Ve velkém teď probíhají zejména práce v zemi, jako kabelovody, kanalizační sběrače a podobně, současně jsou ale vidět už i nadzemní prvky, jako třeba sloupy pro trolejové vedení. Současně probíhá i archeologický výzkum.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady opět postoupila dál. V souvislosti s tím se od příštího týdne posune také zábor plochy pro stavební práce. Hlavní práce se teď soustředí na stavbu nového kanalizačního sběrače a jeho přidružených větví v Zikově ulici, v Rooseveltově ulici už běží stavba samotné tramvajové trati.


název článku:
perex:

Od března vzniká na Nových Sadech nová část tramvajové trati. Během dubna a května se práce výrazně posunuly. Po úvodní demolici a nezbytném kácení stromů a keřů se nyní už hlavně staví a přemísťuje.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady má za sebou první měsíc. Během něj byla připravena plocha stavby vykácením předem vybraných stromů a zbourán dům v Rooseveltově ulici, který stál v cestě pokračování trati. V dubnu se těžiště stavebních prací přesune do Zikovy ulice. Pracovat se ale bude i na jiných místech.


perex:

Na Nových Sadech jsou od 1. března v plném proudu přípravy na výstavbu tramvajové trati. Během tohoto týdne skončily dvě nejviditelnější části prací, naplánovaných na březen – kácení stromů a demolice domu v Rooseveltově ulici. Žádné další kácení ani bourání se už nechystá.


perex:

V prosinci roku 2013 se svezli první cestující tramvají na Nové Sady. Zatím jen po Trnkovu ulici, což platí až dodneška. Příští týden začíná stavba druhé etapy trati, která tramvaje dovede přes Zikovu na Schweitzerovu ulici. Touto novou tratí se třemi zastávkami a délkou 1200 metrů se poprvé svezeme na podzim roku 2022.


perex:

Skoro tři desítky dotazů zodpověděl v pátek 26. února primátor Mirek Žbánek v online chatu se čtenáři Olomouckého Deníku. Do chatu se zapojilo dvacet čtenářů, z nichž někteří položili více dotazů. Otázky se týkaly hlavně tří témat – organizace stavby, kapacity parkovacích stání během a po dokončení stavby a změny v intervalech MHD na Nových sadech. Jiné dotazy se týkaly tramvajové dopravy obecně. Primátor odpověděl každému tazateli, i když je zřejmé, že část odpovědí se bude upřesňovat teprve v průběhu stavby podle aktuální situace.


název článku:
perex:

Nejčastější dotazy z oblasti veřejné zeleně v rámci stavby II. etapa tramvajové trati na Nové Sady.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 6}      další »