Informace k tramvajové trati

 

29. ledna 2021 (pá)

Aktuality

perex:

Z důvodu aktuální rozsáhlé stavební činnosti byla zhotovitelská firma nucena uzavřít nyní veškeré pěší trasy procházející stavbou na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova. Důvodem je zajištění bezpečnosti na stavbě.


perex:

Koleje, zastávky, chodníky a další. Harmonogram práce na příštích šest měsíců představila společnost, která staví pokračování tramvajové trati na Nové Sady. Zhotovitelská společnost OHLA ŽS i nyní počítá s tím, že přes některé dílčí těžkosti a složitou situaci na trhu stavebnin dodrží harmonogram a stavba skončí letos v říjnu.


perex:

Od pondělí 10. ledna bude v rámci výstavby tramvajové trati na Nové Sady uzavřena křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova pro veškerý provoz mimo vozidel stavby. Tuto důležitou křižovatku uprostřed sídliště totiž čeká celková přestavba. Uzavírka má trvat do 15. května 2022.


název článku:
perex:

Od pondělí 10. 1. 2022 bude z důvodu pokračujících prací při výstavbě II. etapy tramvajové trati na Nové Sady uzavřena pro veškerý provoz část ulice Schweitzerova včetně křižovatky s ulicí Zikova. Uzavírka komunikace ovlivní provoz autobusových linek č. 10, 16, 17, 28, 29, 50 a 51, které budou provozovány dle výlukových jízdních řádů uveřejněných na zastávkových označnících a na stránkách www.dpmo.cz.


perex:

V lednu se v Olomouci změní provoz sedmi autobusových linek a také jedné linky tramvajové. V prvním případě jde o změny kvůli uzavření křižovatky Schweitzerova – Zikova při výstavbě tramvajové trati na Nové Sady, ve druhém případě kvůli výstavbě mostu přes Moravu v rámci Protipovodňových opatření II. B etapy.


perex:

Rychlý postup stavby nové tramvajové trati postupně mění i režim prací. Výstavba se v těchto dnech rozdělila na dva úseky. První lokalitou je pokračující rekonstrukce křižovatky ulic Rooseveltova, U Dětského domova, Střední Novosadská a Zikova. Druhé, oddělené centrum stavebních aktivit je na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje a s tím se také posunují lokality, kde aktuální stavební práce probíhají. Kvůli tomu se opět dočasně změní dopravní režim. U supermarketu Albert vznikne také nové provizorní parkoviště pro zdejší rezidenty.


perex:

Viditelné pokroky dělá stavba tramvajové trati na Nové Sady. V Rooseveltově ulici, kde stavba navazuje na dočasnou konečnou tramvajové trati, jsou už položené koleje, nová křižovatka a sloupy trolejového vedení. Mění se i okolí stavby.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje v rychlém tempu dál. Za poslední dva týdny stavební firma dokončila část prací na začátku prodloužení trati u zastávky Trnkova a také naplno rozjela stavební aktivity v ulici Schweitzerova. Ve velkém teď probíhají zejména práce v zemi, jako kabelovody, kanalizační sběrače a podobně, současně jsou ale vidět už i nadzemní prvky, jako třeba sloupy pro trolejové vedení. Současně probíhá i archeologický výzkum.


perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady opět postoupila dál. V souvislosti s tím se od příštího týdne posune také zábor plochy pro stavební práce. Hlavní práce se teď soustředí na stavbu nového kanalizačního sběrače a jeho přidružených větví v Zikově ulici, v Rooseveltově ulici už běží stavba samotné tramvajové trati.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 7}      další »