Informace k tramvajové trati

 

29. ledna 2021 (pá)

Aktuality

perex:

Přes Nové Sady jezdí od 1. listopadu tramvaje až na novou konečnou zastávku U kapličky. S vybudováním tramvajové trati a rekonstrukcí komunikací vzniklo také několik světelných křižovatek. Signální plány jednotlivých semaforů nejsou ještě ve finálním nastavení.


perex:

Po dvaceti měsících práce je (téměř) hotovo. Když začala stavba první etapy tramvajové trati na Nové Sady, zněl jeden z argumentů takto: Tramvajové spojení je dluh vůči obyvatelům nejlidnatějšího olomouckého sídliště. Dluh je teď splacen. V úterý 1. listopadu začíná provoz tramvají na novém úseku, který provede přes tři zastávky tramvaj centrem sídliště Nové Sady.


perex:

Výstavba tramvajové trati na Nové Sady je ve finální fázi, která bude ukončena závěrečnou kolaudací a zprovozněním vybudované tramvajové trati. V těchto dnech se na stavbě dokončují asfaltové povrchy křižovatky ulic Zikova x Trnkova x Rožňavská, chodníky a cyklostezky a samotná tramvajová trať v úseku od zastávky "Rožňavská" po křižovatku s ulicí Schweitzerova. Dokončuje se trolejové vedení, veřejné osvětlení, zastávky a městský mobiliář.


název článku:
perex:

Od poslední aktualizace vývoje při kontrolním dni během letních prázdnin se na stavbě tramvajové trati na Nové Sady hodně změnilo. Po stavební stránce je už trať téměř ve finále. 


perex:

Významné pokroky se odehrávají na stavbě tramvajové trati na Nové Sady. Většina ze zhruba 2250 metrů kolejí je již položena a část trati je již zcela hotová, uložená ve štěrkovém a betonovém loži s asfaltovým povrchem či zelenými rozchodníky. Ulici Zikovu od křižovatky u Penny Marketu až po kotelnu a Werichovu ulici čeká za dva týdny kolaudace. První tramvaje, nejdříve bez cestujících, vyjedou na trať na konci října.


perex:

Po dokončení prací a otevření křižovatky ulic Schweitzerova a Zikova se všechny stavební činnosti přesunuly do přední poloviny Zikovy ulice. V prostoru před cukrárnou se otevírá provizorní průchod staveništěm.


perex:

Ve dvou úsecích nezávisle na sobě probíhá v posledních měsících stavba tramvajové trati na Nové Sady. Jeden úsek je před supermarketem Albert, druhý na opačném konci Zikovy ulice na křižovatce se Schweitzerovou ulicí. V obou se bude měnit provoz.


perex:

V uplynulém období se výstavba soustředila na výstavbu nové tramvajové trati a komunikací. Na začátku ulice Zikova, před supermarketem Penny, proběhlo armování a betonáž prvního úseku pevné jízdní dráhy v délce přibližně padesáti metrů. Brzy bude provedeno totéž i u druhé křižovatky vedle Billy.


perex:

Rychlé změny provázejí v těchto týdnech stavbu tramvajové trati na Nové Sady. Za pár týdnů se například otevře jedno nové náhradní parkoviště a současné parkoviště u prodejny Albert bude naopak kvůli postupu stavby dočasně uzavřeno. Křižovatka u Billy by měla být na konci května opět zprovozněna.


perex:

Z důvodu aktuální rozsáhlé stavební činnosti byla zhotovitelská firma nucena uzavřít nyní veškeré pěší trasy procházející stavbou na křižovatce ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova. Důvodem je zajištění bezpečnosti na stavbě.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 8}      další »